Wycieczka do MUZEUM II WOJNY ŚWIATOWEJ

Wycieczka do Muzeum II Wojny światowej odbyła się 21 listopada 2017 roku. Po drugiej lekcji pojechaliśmy komunikacją miejską do muzeum. Był to wtorek, ponieważ właśnie we wtorki muzeum można zwiedzać bezpłatnie.
Już sam budynek wywarł na nas duże wrażenie. Ogromny, nowoczesny gmach. Dowiedzieliśmy się, że został zaprojektowany przez architektów z Gdyni, którzy wygrali konkurs.
Muzeum składa się z kilku wystaw. My zwiedzaliśmy wystawę główną. Wystawa główna liczy ponad 2 tysiące eksponatów. Jest ogromna i ma ponad 5 tys m2. Cieszę się, że tyle eksponatów przetrwało do naszych czasów, i że mogliśmy je zobaczyć. W Internecie przeczytaliśmy, że muzeum ma też stanowiska multimedialne. Niestety my z nich nie skorzystaliśmy. Szkoda, bo bardzo lubię komputery i taka forma zwiedzania najbardziej mi się podoba.
Muzeum organizuje też warsztaty edukacyjne. Uczestniczyliśmy w takich warsztatach o życiu żołnierzy podczas II wojny światowej. Mogliśmy zobaczyć mundury żołnierzy. Musieliśmy dobrać się
w pary i w gablotach odnaleźć konkretne rzeczy, i zapisać do czego służyły. Najbardziej przerażająca była część trzecia warsztatów, podczas której widzieliśmy skutki wojny – kalectwo ludzi. Warsztaty były bardzo ciekawe.
Cieszymy się, że to właśnie na terenie Gdańska znajduje się to muzeum. Jest to kolejne miejsce w naszym mieście, które jest warte zobaczenia.
– klasa VI

UDOGODNIENIA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH