„Pogodni Myśliciele” jako wesołe zajączki
Grupa „Pogodnych Myślicieli” już czuje klimat Świąt Wielkanocnych. Przygotowany zajączek bardzo się dzieciom spodobał i zdjęcia robione były z przyjemnością. Życzymy wszystkim wesołych, spokojnych i pełnych radości Świąt Wielkanocnych”.
Ozdabianie mazurków i kolorowych pisanek przez „Pogodnych Myślicieli”
Dzieci z grupy „Pogodni Myśliciele” w środę i czwartek poczuły magię Świąt Wielkanocnych. W środę w ramach kuchcikowa ozdabiały świąteczne, słodkie Mazurki, które zabrały do domu i podzieliły się z rodziną (podobno bardzo wszystkim smakowały). W czwartek dzieci również bawiły się w ozdabianie, ale tym razem powstały cudowne, kolorowe pisanki. Było dużo brokatu, barwników, kleju, piór i dobrej zabawy.
Świątecznie w grupie „Wybuchowych Naukowców”
Przygotowania do świąt w grupie „Wybuchowych Naukowców”. Dzieci włożyły dużo pracy, aby udekorować salę własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Sprawiło im to mnóstwo radości.
Zajęcia z języka angielskiego w grupie „Bąbelki”
W grupie „Babelki” zajęcia z języka angielskiego sprawiają dzieciom wiele radości. Za oknami widać, jeszcze oznaki zimy więc dzieci przywołują wiosnę. ,,Spring time ” taki temat miały dzieci na zajęciach, było wesoło i kreatywnie.
Zajęcia edukacyjne „Podróż po krainie statystyki” grupy „Pomysłowych Wynalazców”
Grupa „Pomysłowych Wynalazców” wzięła udział w zajęciach edukacyjnych „Podróż po krainie statystyki”. Dzieci zapoznały się z podstawową wiedzą statystyczną, a wszystko z pomocą słodkiej przytulanki Dzielnego Gustka.
„Cała Polska Czyta Dzieciom” w grupie „Aktywnych Poszukiwaczy”
Dnia 28 marca grupę „Aktywnych Poszukiwaczy” odwiedziła mama Mai, pani Asia, która w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” czytała przedszkolakom wiersze polskich autorów – Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. „Poszukiwaczom” najbardziej podobał się wiersz „Lokomotywa”. Dziękujemy mamie Mai za sympatyczne spotkanie.
Wyniki konkursu plastycznego „ Wiosna na Wyspie Sobieszewskiej ”
Z przyjemnością chciałabym ogłosić , że uczniowie naszej Szkoły zostali nagrodzeni w plastycznym konkursie wojewódzkim „ Wiosna na Wyspie Sobieszewskiej ” . ZUZANNA RZYSKA– otrzymuje 2 MIEJSCE w kategorii klas 4-7 ! Natomiast uczniowie: WIKTORIA CHROBAK MAKSYMILIAN GRYSZKO ALICJA SELIGA AGATA MOLENDA Otrzymali WYRÓŻNIENIE ! WERNISAŻ POŁĄCZONY Z ROZDANIEM NAGRÓD odbędzie się 4 KWIETNIA 2018 r. o godz. 10:30. GAK […]
Wycieczka „Radosnych Bystrzaków” do Muzeum II Wojny Światowej
We wtorek 27 marca „Radosne Bystrzaki” odwiedziły Muzeum II Wojny Światowej. Na początku dzieci dowiedziały się czym jest muzeum. Miały też możliwość poznać kilka eksponatów, które mogły dokładnie obejrzeć i dotknąć. Następnie Bystrzaki zobaczyły stroje żołnierzy z okresu II wojny światowej. A na koniec dzieci odwiedziły rekonstrukcję ulicy miasta z okresu sprzed wojny i po wojnie. Dla większości dzieci była to pierwsza w życiu wizyta w muzeum, a dla wszystkich ogromne przeżycie. […]
Zajęcia z muzyki w grupie „Iskierek”
Muzyka z panem Stasiem to jest to co Iskierki lubią najbardziej. W roli młodego gitarzysty nasz kochany Oluś.
„Dzień wody” w grupie Iskierek
Iskierki obchodziły Dzień Wody. Z tej okazji dzieci dowiedziały się jak ważna jest woda dla wszystkich żywych organizmów bawiliśmy się w dźwięko grę w której to dzieci rozpoznawały różne dźwięki które wydaje woda sprawdziliśmy również co pływa a co tonie każde z dzieci wykonało rysunek kropli wody dzieci otrzymały również naszyjniki- kropelki wody.