Pracujemy metodą projektu

Miło jest nam poinformować, że w tym roku szkolnym część zajęć w ramach edukacji wczesnoszkolnej będzie prowadzona metodą projektu. Metoda ta jest aktywizującą, jedną z bardziej skutecznych metod nauczania. Polega ona na samodzielnej, zespołowej pracy uczniów nad zadanym tematem. Może trwać kilka tygodni lub miesięcy. To także przygotowanie do dalszych etapów życia szkolnego – samodzielność w nauce znacznie zwiększa zaangażowanie, a to często pociąga za sobą coraz lepsze wyniki i osiągnięcia. Rolą nauczyciela będzie inspirowanie i nadzorowanie uczniów, reagowanie, gdy spada motywacja, pojawią się konflikty w zespole. Praca metodą projektową odbywać się będzie w piątki. Motywem przewodnim będzie zmieniający się świat wokół uczniów – świat, na który ma wpływ przyroda, ale także wydarzenia szkolne oraz ważne dni zapisane na kartach kalendarza. „Rok szkolny w zgodzie z naturą” obejmować będzie sześć projektów, którym
patronować będą poszczególne klasy:
8 września – 13 października – Jesień w szkole – klasa 3a
16 października – 1 grudnia – Jesienią liście lecą z drzew – klasa 3b
4 grudnia – 19 stycznia – Zima, zima pada śnieg – klasa – klasa 2a
22 stycznia – 16 marca – Wiosenne bogactwo zdrowego pożywienia – klasa 1b
19 marca – 27 kwietnia – Wiosną wszystko budzi się do życia – klasa 2b
30 kwietnia – 15 czerwca – Lato to czas rozwoju, pomysłów i przygód – klasa 1a

UDOGODNIENIA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH