IV Pomorski Konkurs o tytuł “Mistrza Nawigacji”

W styczniu sześcioro uczniów klasy VIIA uczestniczyło w warsztatach „Interdyscyplinarne zabawy nawigacyjne na mapie morskiej” prowadzonych w Pomorskiej Szkole Żeglarstwa i Edukacji Morskiej. W czasie zajęć uczestnicy zdobywali wiedzę z zakresu posługiwania się przyborami nawigacyjnymi, określania pozycji geograficznej, wykreślania kursu na mapie morskiej i zapisów w dzienniku jachtowym. Celem warsztatów było przygotowanie uczniów do konkursu, podczas którego zostanie wyłoniony Pomorski Mistrz Nawigacji. W ubiegłym roku Krzysztof z klasy VII A zajął wysokie miejsce w konkursie i uczestniczył w „Rejsie do granic” na żaglowcu Zawisz y Czarny m.

Przed wojewódzkim finałem konkursu, 7 lutego odbyły się eliminacje szkolne, w których udział wzięło czterech uczniów klasy VIIA: Iwo, Paweł, Krzysztof i Mateusz.

Niezmiernie miło nam poinformować, że do finału IV Pomorskiego Konkursu o tytuł “Mistrza Nawigacji”, który odbędzie się 13 marca w Słupsku, dostali się wszyscy chłopcy!

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za finał!

UDOGODNIENIA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH