Wybory do SU

Wybory Samorządu Uczniowskiego w Szkole Podstawowej CET w Kowalach.
Dzień 16 października 2017 r. był w naszej szkole prawdziwym świętem demokracji. Wybieraliśmy członków Samorządu Uczniowskiego.

Na początku września swoje kandydatury zgłosiło sześcioro uczniów klas czwartych. Przygotowali oni swoje plakaty wyborcze i przedstawili programy. Cała społeczność szkolna miała miesiąc czasu na zapoznanie się z nimi i podjęcie ostatecznego wyboru. W tym czasie uczniowie samorządu przygotowywali szkołę do tego wyjątkowego dnia. Rozwieszali plakaty informujące o dacie i miejscu wyborów oraz przygotowywali salę wyborczą, dokumenty i wszystkie potrzebne przedmioty.

W tym wyczekiwanym, zwłaszcza przez kandydatów dniu, w komisji wyborczej zasiadły Amelia, Marta i Wiktoria. Nad porządkiem przebiegu głosowania i nad uwiecznianiem tych chwil czuwali Maciej i Łukasz.

Zadaniem każdego ucznia było postawienie jednego znaku X przy wybranym kandydacie.

Frekwencja wyniosła ok. 89%.

Po zakończeniu głosowania komisja podliczyła głosy i w ten sposób wiemy już, że do grona członków naszego SU dołączą Wiktoria, Adam i Małgosia. Natomiast Filip, Staś i Kuba pomogą w pracy naszej szkolnej grupie wsparcia.

Całemu naszemu zespołowi Samorządu Uczniowskiego oraz wszystkim uczniom i nauczycielom bardzo dziękujemy za wspaniałą postawę i profesjonalne podejście.

Dziękujemy.

Projekt realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej

UDOGODNIENIA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH