Politechniczny konkurs matematyczny

W miniony czwartek, 16 maja 2019 r., w budynku CNMiKnO  Politechniki Gdańskiej, odbył się finał konkursu matematycznego “Od szkolniaka do żaka”. Do finałowej rywalizacji podeszło 39 uczestników w dwóch kategoriach.

Zadania, z którymi zmagali się uczniowie można zobaczyć na stronie

https://cnm.pg.edu.pl/-/final-konkursu-od-szkolniaka-do-zaka-?redirect=https%3A%2F%2Fcnm.pg.edu.pl%2Fglowna%3Fp_p_id%3D101_INSTANCE_M6QhA3DdsYsZ%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26p_p_col_id%3Dcolumn-1%26p_p_col_count%3D1

 

Była to już piąta edycja konkursu, który jest kierowany do uczniów klas V, VI, VII, VIII i klas gimnazjalnych szkół podstawowych, którzy wykazują zainteresowanie matematyką.

Konkurs składał się z trzech etapów.

Etapy I i II polegały na samodzielnym rozwiązywaniu zadań przysłanych przez Organizatora i odesłaniu ich za pośrednictwem nauczyciela w określonym terminie. Były to etapy samodzielnej pracy.

Etap III – finałowy  odbywał się na terenie Politechniki Gdańskiej.

W tym etapie uczestnicy konkursu byli zdani tylko i wyłącznie na własną wiedzę i umiejętności matematyczne – żadnych kalkulatorów, tablic, komórek czy innych pomocy. Tylko kartka, długopis i własna głowa.

Miło nam poinformować, że naszą szkołę w finale konkursu reprezentowały dwie szóstoklasistki Ala i Karolina.

Karolina zajęła III miejsce, Ala za swoją pracę otrzymała wyróżnienie.

Dziewczynki jesteśmy z Was dumni i serdecznie Wam gratulujemy.

 

UDOGODNIENIA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH