Liga matematyczna

Relacja z konkursu matematycznego
W tym roku szkolnym, w lutym i marcu, wziąłem udział w konkursie zwanym Liga Matematyczna. W pierwszym etapie, w lutym, musiałem w domu rozwiązać 20 zadań. Na początku wydaje się łatwe, ale konkurs jest w zakresie klas 5-6, a ja jestem dopiero w połowie 5, więc to trochę utrudnia konkurencję. Udało mi się przejść, lecz to nie koniec. W następnym etapie musiałem rozwiązać bardzo trudne 5 zadań, już nie w domu, a w szkole. Po ich zrobieniu przeszedłem do finału, w którym udział brały 22 osoby z całego województwa pomorskiego. Finał odbył się w marcu, w szkole nr 47 na gdańskim Chełmie i obejmował nie tylko matematykę, ale i fizykę. Ten rozszerzony zakres był wielkim utrudnieniem.
To było wspaniałe przeżycie. Jestem zadowolony z tego, że byłem w finale. Świetnie jest brać udział w takich konkursach niezależnie od wyniku (a nie spodziewam się rewelacji).