Finałowy mecz matematyczny

26 kwietnia ośmioosobowa reprezentacja naszej szkoły obejrzała finałowy mecz matematyczny III edycji Pomorskich Meczów Matematycznych. Odbył się on na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Rozgrywka  pomiędzy szkołą z Sopotu i Gdańska była bardzo wyrównana i emocjonująca. Oprócz emocji związanych z rozwiązywaniem zadań matematycznych mieliśmy również okazję uczestniczyć w dwóch wykładach. Pierwszy z nich ,,Zjawiska optyczne w atmosferze” wygłosił prof. Piotr Gnaciński. Dowiedzieliśmy się m.in. wielu ciekawych informacji o zjawisku halo, gloria, tęcza czy miraż . Drugi wykład ,,Opowieść o matematyce” wygłosił prof. Antoni Augustynowicz. Tym razem posłuchaliśmy opowieści o historii matematyki: skąd się wzięła i jak się rozwijała. Pełni wrażeń postanowiliśmy wziąć udział w kolejnej IV edycji Pomorskich Meczów Matematycznych.