Dzień Zdrowia !!!

I Ty też możesz uratować komuś życie!
Z okazji Światowego Dnia Zdrowia, który przypada na 7 kwietnia, 2B zaprosiła do swojej klasy lekarza – Pana Jacka, który poprowadził zajęcia z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Celem tych zajęć było wyposażenie uczniów w elementarne podstawy wiedzy oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.
Uczniowie obejrzeli film edukacyjny “I Ty możesz uratować komuś życie”. Następnie Pan Jacek przeprowadził z nimi rozmowę kierowaną między innymi na temat numerów alarmowych, sposobów określenia świadomości danej osoby oraz resuscytacji. Po części teoretycznej nadszedł czas na praktykę. Dzieci miały możliwość przećwiczenia resuscytacji na fantomie. Ponadto zapoznały się z przedmiotami, które znajdują się w torbie ratownika medycznego.
Uczniowie z wielkim zapałem i zaangażowaniem brali udział w zajęciach. Łączyły one zabawę z przekazywaniem jakże istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt – ratowanie życia. 🩺👨‍⚕️💉

Dodaj swój komentarz