Drużyna Bystrzaków 2019

Dnia 8 lutego 2019 r. odbyła się trzecia edycja Międzyszkolnego Konkursu Multimedialnego „Drużyna Bystrzaków”. W tym roku udział w konkursie wzięły cztery drużyn z następujących szkół: Zespół Kształcenia i Wychowania w Bielkówku, Szkoła Podstawowa w Głobinie, Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach oraz Nasza szkoła. Konkurs składał się z części głównej i rund dodatkowych. W części głównej uczniowie drużynowo odpowiadali na 30 pytań z wiedzy ogólnej. Zwyciężyła drużyna z Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach, miejsce drugie zdobył Zespół Kształcenia i Wychowania w Bielkówku, zaś miejsce trzecie zajęła Szkoła Podstawowa w Głobinie.

Po części główniej nastąpiły rundy dodatkowe, które wyłoniły najbystrzejszych uczniów w klasach pierwszych, drugich oraz trzecich. W rundzie dodatkowej uczniowie odpowiadali indywidualnie na 10 pytań. Wśród klas pierwszych ex aequo zwyciężyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Głobinie i z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Bielkówku. W klasachdrugich najbystrzejszy okazał się uczeń Naszej szkoły Hubert P., zaś z klasach trzecich wyłoniono dwóch zwycięzców: uczeń ze Szkoły Podstawowej w Głobinie oraz uczennica z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Bielkówku.

Podczas przerwy między częścią główną, a rundami dodatkowymi uczniowie uczestniczyli w warsztatach Scottie Go!, podczas których zapoznali się z podstawami programowania.

Wielkie podziękowania należą się uczniom klasy 7A, którzy przez cały konkurs byli wsparciem i pomocą dla drużyn.