20 kwietnia w naszej szkole odbył się finał Gminnego Konkursu z wiedzy ogólnej “Drużyna Bystrzaków” dla klas I – III oraz “Drużyna Geniuszy” dla klas IV – VII pod patronatem Wójta Gminy Kolbudy Andrzeja Chruścickiego.
Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa CET, a pierwsza jego edycja miała miejsce w roku 2017.
Konkurs składa się z rund głównych, gdzie uczniowie odpowiadają drużynowo oraz z rund dodatkowych, których celem jest wyłonienie “Bystrzaka” lub “Geniusza” z danej grupy wiekowej.
“Bystrzaki” i “Geniusze” dają uczniom możliwość wykazania się szeroką wiedzą z zakresu matematyki, języka polskiego, przyrody, historii czy fizyki, jednocześnie będąc źródłem dobrej zabawy – zadania rozwiązywane są przy użyciu tabletów, a punkty przyznawane w cukierkach.
W tym roku po eliminacjach online, do ścisłego finału “Drużyny Bystrzaków” dostały się cztery szkoły, zaś do finału “Drużyny Geniuszy” – trzy szkoły.
Sponsorem nagród był organizator konkursu, Szkoła Podstawowa CET, oraz Urząd Gminy Kolbudy.
Wyniki konkursu:
DRUŻYNA BYSTRZAKÓW
Zmagania drużynowe:
I miejsce Zespół Kształcenia i Wychowania w Bielkówku
II miejsce Zespół Kształcenia i Wychowania w Lublewie
III miejsce Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Wandy Błeńskiej w Kowalach
IV miejsce Szkoła Podstawowa CET w Kowalach
Zmagania indywidualne:
Bystrzak klas I Zachary C. Szkoła Podstawa CET w Kowalach
Bystrzak klas II Aleksandra W. Szkoła Podstawowa CET w Kowalach
Bystrzak klas III Jan G. Zespół Kształcenia i Wychowania w Bielkówku
DRUŻYNA GENIUSZY
Zmagania drużynowe:
I miejsce Szkoła Podstawowa CET w Kowalach
II miejsce Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Wandy Błeńskiej w Kowalach
III miejsce Zespół Kształcenia i Wychowania w Kolbudach
Zmagania indywidulane:
Geniusz klas IV Bartosz S. Szkoła Podstawowa CET w Kowalach
Geniusz klas V Małgorzata P. Szkoła Podstawowa CET w Kowalach
Geniusz klas VI Bartosz P. Szkoła Podstawowa CET w Kowalach
Geniusz klas VII Bartosz W. Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Wandy Błeńskiej w Kowalach
SERDECZNIE GRATULUJEMY I ZAPRASZAMY W PRZYSZŁYM ROKU SZKOLNYM !

Dodaj swój komentarz