Szach i mat
Na zajęciach „Szach i mat” uczniowie zgłębiają tajniki gry w szachy, rozwiązują zadania szachowe, rozgrywają i analizują partie. Zajęcia są przeznaczone zarówno dla początkujących szachistów, jak i dla tych, którzy opanowali już zasady poruszania się bierek. Ukoronowaniem pracy w grupach jest odbywający się co roku turniej szachowy – Mistrzostwa Szkoły Podstawowej CET w Szachach.
Minecraft: Education Edition
Edukacyjna wersja jednej z najbardziej popularnych gier wśród młodego pokolenia. Czym różni się ona od oryginału? Jeśli chodzi o mechanikę rozgrywek, jest dokładnie taka sama. Wersja edukacyjna została jednak dostosowana do potrzeb szkolnictwa. Oferuje narzędzia dla uczniów i nauczycieli, które służą do nauki przedmiotów szkolnych, takich jak matematyka, przyroda czy nawet języki obce. Nauczyciele mogą w przystępny dla dzieci sposób przekazać wiele informacji, które w normalnych warunkach mogłyby wydawać się najmłodszym mało ciekawe.
Druk 3D
Zajęcia dedykowane dla klas IV-VIII (limit 10 osób w grupie)
Poznajemy drukarkę 3D, filamenty, techniki druku, oprogramowanie i edytory 3D.
W programie:
Poznanie budowy drukarki 3D
Obsługa filamentu
Parametry druku z różnych tworzyw
Tworzenie i edytowanie modeli 3D w programach Tinkercad, DesignSpark
Zasoby portalu Thingiverse
Wydrukowanie wybranych modeli stworzonych na zajęciach
Zajęcia rozwijające z języka angielskiego dla klas I – II
Zajęcia rozwijające z języka angielskiego dla klas pierwszych i drugich mają na celu wzbogacenia oferty edukacyjnej i wychowawczej SP CET. Celem nauczania jest opanowanie przez naszych najmłodszych uczniów podstaw komunikacyjnych języka, zaznajomienie się z systemem fonetycznym, poszerzenie wiedzy w zakresie sprawności kulturoznawczej oraz przygotowanie i zmotywowanie do dalszej nauki języka angielskiego w kolejnych etapach edukacyjnych. Zajęcia oparte będą na ćwiczeniach komunikacyjnych, takich jak gry i zabawy, pozwolą spędzić uczestnikom czas wolny w sposób przyjemny i pożyteczny.
Bystre niedźwiadki
Drużyna harcerska
Śpiewajmy razem
Na zajęciach „Śpiewajmy razem” będziemy uczyć się śpiewu zbiorowego i indywidualnego.
Chór Szkolny Vivo
Miejsce w którym razem będziemy się bawić muzyką, szlifować słuch, emisję głosu ale przede wszystkim śpiewać ile dusza zapragnie. Trenujemy śpiewanie i solo i harmonicznie. Repertuar jest zróżnicowany, zawierający utwory poważne, patriotyczne oraz na uroczyste okazje ale również rozrywkowe. Planujemy jak najwięcej występów. Zespół przeznaczony dla dzieci od klasy 3 wzwyż.
Zajęcia plastyczno-techniczne
Zajęcia dodatkowe skierowane są do uczniów klas młodszych. Będą to zajęcia o tematyce plastyczno-technicznej rozwijające kreatywność i zmysł artystyczny, podczas zajęć dodatkowych dzieci będą miały szansę zapoznać się z nowymi technikami. Stopień trudności przewidzianych zadań, będzie dopasowany do indywidualnych potrzeb i możliwości dzieci.
Kółko teatralne
Podczas zajęć będziemy doskonalić talenty artystyczne związane z teatrem, np. grę aktorską, tworzenie scenografii. Sprawdzimy też, co trzeba zrobić, aby powstała sztuka teatralna. Będziemy rozwijać wyobraźnię i umiejętność współpracy, a przede wszystkim – dobrze się bawić. Zajęcia podzielone są na 2 moduły. Jeden z nich skierowany jest do uczniów klas 1-3, zaś drugi – dla uczniów klas 4-7.
Nauka gry na gitarze
Uczymy się grać na gitarze od podstaw, nauki akordów, ćwiczeń rytmicznych , łatwych piosenek poprzez trudniejsze kompozycje, ćwiczenie utworów na dwie gitary, improwizacje muzyczne.
Grupa przeznaczona dla wszystkich uczniów klas podstawowych.
Let’s danceHall
Zajęcia taneczne dla klas 1-8 to głównie nauka krótkich układów choreograficznych składających się z podstawowych kroków stylu tańca jakim jest dancehall. Uczniowie mają szanse poznać nie tylko kroki, ale także kulturę i korzenie z jakich się wywodzi. Będziemy pracować nad synchronizacją, poznaniem swojego ciała, współpracą, wzajemnym szacunku do partnera oraz wyczuciem muzycznym. Zajęcia te skupiają uwagę przede wszystkim na pasji, zabawie z muzyką, luźnej atmosferze, ale również systematycznym uczestnictwie i zaangażowaniu żeby mieć szansę zaprezentować nasze umiejętności i efekty.
Szkolne koło sportowe
Celem zajęć szkolnego koła sportowego jest zachęcenie dzieci do czynnego uprawiania sportu i odnajdywania w nim swojej pasji oraz wyszukiwanie talentów sportowych. Na zajęciach wykorzystujemy jak najwięcej sprzętu sportowego. Dzieci uczą się zasad fair play, zasad gry w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę, unihokeja, dwa ognie, kwadranta. Na zajęciach koła sportowego uczymy się również podstaw gimnastyki akrobatycznej, m.in. przewrotu w przód z uniku podpartego, przewrotu w tył.
Piłka nożna
Celem zajęć „Królowie boiska” jest nauczenie dzieci podstaw gry w piłkę nożną, techniki oraz taktyki, stworzenie drużyny oraz przygotowanie jej do turniejów zarówno szkolnych, jak i międzyszkolnych. Chłopcy i dziewczęta uczą się na zajęciach, jak dokładnie podać piłkę, oddać strzał na bramkę czy wykonać zwód. Jednym z ważniejszych zadań szkółki piłkarskiej jest zaszczepienie w dzieciach zdrowego trybu życia przez czynne uprawianie sportu, promowanie zasad fair play, higieny osobistej oraz umiejętności współpracy w zespole.
Siatkówka
Korzyści wczesnego rozpoczynania zajęć w siatkówce związane są ze znaczącymi możliwościami kształcenia motoryki, w szczególności koordynacji ruchowej właśnie już w wieku 9-13 . Dobra koordynacja ruchowa jest niezbędna do opanowania elementów technicznych w piłce siatkowej. Aby wyzwolić zaangażowanie i wzbudzić radość z uczestnictwa w zajęciach, należy zastosować odpowiednie metody, formy i środki. Proces nauczania gry w siatkówkę jest bardzo złożony i skomplikowany ze względu na ogromną różnorodność działań technicznych i rozwiązań taktycznych. Najlepiej rozpocząć go jak najwcześniej, oczywiście od najprostszych form zabawowych, a następnie ścisłych poprzez fragmenty gry, w tym również gry małe. Naturalne formy ruchu: biegi, skoki, pady, rzuty rozwijają szybkość, zwinność, siłę i wytrzymałość. Ważną cechą gry jest zespołowość. Rozwija możliwości wykazania inicjatywy, zdyscyplinowania, przyjmowania odpowiedzialności.
Gimnastyka akrobatyczna
Zadaniem gimnastyki akrobatycznej jest rozwijanie i doskonalenie określonych umiejętności ruchowych. Celem wysokiej specjalizacji w sporcie gimnastycznym jest opanowanie techniki sportowej i systematyczne jej doskonalenie oraz maksymalny rozwój funkcji organizmu i osiągnięcie możliwie najwyższego rozwoju cech psychomotorycznych. Grupy z zajęć gimnastyki akrobatycznej będą podzielone na dwa bloki. Jeden przeznaczony dla uczniów na poziome podstawowym drugi natomiast dla grupy zaawansowanej.