Zielona Szkoła klas IV

W dniach 7-9 maja klasy 4 uczestniczyły w wycieczce do Torunia. Każdy dzień był pełen atrakcji. Po przybyciu na miejsce uczniowie uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych oraz odwiedzili Park Linowy, w którym dobrej zabawie nie było końca. Na zakończenie dnia uczniowie wzięli udział w wieczornym zwiedzaniu z pochodniami Fortu IV. Następny cały dzień klasy 4 spędziły na toruńskim Starym Mieście. Uczestniczyli w grze miejskiej, po której był czas na zakup pamiątek i oczywiście pierniczków. Kolejnym punktem była wizyta w Toruńskiej Piernikarni Mistrza Bogumiła , gdzie każdy wykonał samodzielnie i upiekł tradycyjnego toruńskiego piernika. Dzień drugi zakończył się seansem w Planetarium. Trzeciego dnia przed powrotem do Kowal, z samego rana uczniowie odwiedzili Muzeum Etnograficzne, w którym prezentowane były różnorodne obiekty architektury wiejskiej. Ostatnim punktem wyprawy była wizyta w Parku Tężniowym w Ciechocinku. To były trzy bardzo udane i ciekawe dni, a piękna, słoneczna pogoda dopisywała w każdy z nich.