Zalety uczęszczania do szkoły językowej

Szkoła językowa w Kowale zyskują coraz większą popularność. Słusznie, ponieważ stanowią najlepszy start dla dziecka, umożliwiający zdobycie bardziej kompleksowego wykształcenia oraz poszerzenie dostępu do rynku pracy w późniejszym wieku. W przypadku dzieci to obowiązkiem rodziców jest zadbanie o ich edukację. Jakie są więc największe zalety uczęszczania do szkoły językowej?

 

1. Szybka nauka języka

Zazwyczaj językiem obcym w tego typu szkołach jest angielski. Z jego pomocą możemy porozumieć się z ludźmi niemal na całym świecie – zarówno w sprawach zawodowych, jak i prywatnych. Uczęszczając do szkoły językowej dziecko znacznie szybciej przyswaja nowy język, ponieważ plan zajęć obejmuje zwiększoną ilość godzin angielskiego.

Szybsza nauka wynika również z faktu, że nauczyciele posługują się tym językiem na innych lekcjach, dopasowując poziom do aktualnych umiejętności i możliwości dzieci. Nikogo także nie dziwi, że uczniowie wplatają angielski do rozmów między sobą podczas przerw. Co więcej – im młodsze dziecko, tym sprawniej przyswaja obcy język oraz wyrabia sobie akcent.

 

2. Łamanie barier językowych

Podczas rozmowy w obcym języku najgorsza jest bariera językowa, czyli strach przed posługiwaniem się tym językiem. Wewnętrzna blokada sprawia, że boimy się zadawać pytania, odpowiadać na nie, a nawet informować o czymś swojego rozmówcę. Lęk przed błędami skutkuje brakiem podejmowania rozmów, przez co nie możemy uczyć się języka w praktyce.

Uczniowie w szkołach językowych mają styczność z obcym językiem już od dzieciństwa, dlatego w ich przypadku bariera językowa nie istnieje. Lepsza jest rozmowa – nawet z błędami, które będą poprawiane przez nauczycieli – niż brak jakiejkolwiek rozmowy.

 

3. Nowe, ciekawe znajomości

Do szkół językowych uczęszcza sporo dzieci, także z innych krajów. Grupy są małe, zwykle kilku lub kilkunastoosobowe, przez co każdy ma ze sobą nawzajem bardzo dobry kontakt. Szkoły językowe z pewnością sprzyjają zawieraniu nowych znajomości, a także wieloletnich, szczerych przyjaźni z osobami różnej narodowości. W szkołach językowych nie brakuje również zajęć integracyjnych, oczywiście w języku angielskim. Wpływa to zarówno na lepsze przyswojenie języka obcego, jak i na relacje interpersonalne.

 

Dodaj swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOGODNIENIA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH