Wyniki konkursu pt. „Czary-mary”

KLASY „0”

I MIEJSCE- KRZYŚ PIELECHOWSKI -SP PRĘGOWO

II MIEJSCE- BŁAŻEJ WALDER -SP PRĘGOWO

III MIEJSCE- SZYMON ŁAWICKI -SP PRĘGOWO

WYRÓŻNIENIE:

NINA WOJTIUK -PRZEDSZKOLE CET, KOWALE

KLASY I-III

I MIEJSCE – ADRIANNA PAWELEC- HERMANOWSKA -SP nr 86 im. Jerzego Sampa

II MIEJSCE -RADEK MILEWSKI ZKiW W LUBLEWIE

III MIEJSCE- ANIA CZARNOWSKA ZKiW w LUBLEWIE

WYRÓZNIENIE:

KLARA RZOSKA SP nr 29- LEONARDO, GDAŃSK

BARTOSZ NADTOKA SP CET, KOWALE

MARTA JASIUWIENIAS SP nr 29 -LEONARDO, GDAŃSK

JEREMIASZ JAROSZ SP CET, KOWALE

WIKTORIA CHROBAK SP CET, KOWALE
Uroczyste wręczenie nagród w poświątecznym konkursie plastycznym „Czary- mary” wraz z warsztatami ceramicznymi.
W sobotę- 20.stycznia mieliśmy przyjemność wręczyć nagrody i wyróżnienia za wspaniałe prace stworzone przez uczniów szkół z gmniny Kolbudy, z Gdańska i Pruszcza Gdańskiego.
Celem konkursu zorganizowanego przez Szkołę Podstawową CET było obok rozwijania kreatywności i poczucia estetyki zwrócenie uwagi na kwestie związane z ochroną środowiska, z minimalizowaniem odpadów a konkretnie…opakowań, papierów, kartoników, wstążek jakie zostają po świątecznych prezentach i zazwyczaj trafiają do kosza na śmieci.
Chcieliśmy pokazać, że można kreatywnie wykorzystać te „odpady” i wyczarować z nich „coś” ciekawego.
Autorzy niektórych prac podeszli do tematu dosłownie odczytując zaklęcie „czary-mary…” i przedstawili np. królika wyciąganego z kapelusza, czarodzieja, magika z czarodziejską różdżką…
Inni spróbowali stworzyć „coś z niczego” i z niepotrzebnych już papierów złożyli np. domek czy konstrukcję z różnorodnymi klapkami i sprężynkami.
Wyobraźnia dzieci nie zna granic, co łatwo zauważyć oglądając pokonkursową wystawę ( I piętro SP CET).
Raz jeszcze dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom konkursu a także nauczycielom i rodzicom, którzy inspirują i zachęcają dzieci do twórczego działania.
Zwycięzcom gratulujemy!!!