WYJAZD SU DO SCHRONISKA PROMYK

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w Szkole Podstawowej CET w Kowalach odbyła się zbiórka ,,PAKA DLA PSIAKA’’ na rzecz  Bezdomnych Zwierząt ze schroniska ,,PROMYK’’. W poniedziałek, 22 maja 2017 r., uczniowie z klas 4 i 5 wraz z p. Magdaleną Guziak udali się do schroniska by przekazać zebrane “dary” oraz uczestniczyć w lekcji edukacyjnej.

 

W schronisku mieliśmy możliwość poznania historii życia wielu psów i  kotów tam przebywających. Niektóre ze zwierząt zostały podrzucane do schroniska, inne trafiły tu z innych nieznanych powodów. Zwierzęta w schronisku żyją w dobrych warunkach, ale świadomość tego, że każde z nich z pewnością zasługuje na lepszy dom, sprawiła, że kontakt z przebywającymi tam pupilami nie należał do najłatwiejszych.
Żal było nam odjeżdżać od nowo poznanych, czworonożnych przyjaciół. Ale dla wszystkich mamy radę: zamiast kupować psa czy kota  adoptujmy go ze schroniska! Te zwierzaki często ciężko doświadczone przez los odwdzięczą się wiernością i przywiązaniem.

 

BARDZO DZIĘKUJEMY UCZNIOM ORAZ RODZICOM ZA WSPARCIE NASZEJ AKCJI!

 

 

Samorząd Uczniowski SP CET

Film z wyjazdu

 

UDOGODNIENIA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH