Wyjazd do teatru

W środę, 8 lutego, grupa 0b  obejrzy spektakl “Przygody Koziołka Matołka” w  Teatrze Wybrzeże. Koziołek ma już 83 lata, a przez cały czas jest aktualny: bawi, uczy i zachęca do działania. Michał Derlatka tak opisał spektakl, który dzieci mają okazję oglądać w teatrze: “Koziołek wędruje przez świat, szukając Pacanowa. A przy okazji przeżywa i doświadcza tylu przygód, że starczyłoby ich spokojnie na obdzielenie jeszcze paru innych matołków. Zostaje indiańskim wodzem, ląduje na księżycu, traci głowę, wygrywa konkurs lotów narciarskich… przy okazji odkrywa parę prawd o sobie i o świecie, paru zarozumialcom uciera nosa, zwiedza pół ziemskiego globu i żyje pełnią koziego życia. Kończy wędrówkę niemal dokładnie tam, gdzie ją rozpoczął po to, by pojąć, że cel który mu przyświecał był dość niedorzeczny… Pacanów, drogie dzieci i drodzy dorośli, jak każda utopijna idea, jest dużo bliżej niż myślicie. Dokładnie sto siedem godzin koziego marszu na południe, licząc z Gdańska, czyli zaledwie sześć godzin jazdy samochodem. I od razu wam powiem: w Pacanowie nie kują kóz. Lecz by to pojąć, trzeba przejść pół świata i przekonać się na własnej skórze… A jaką naukę, zapytacie drogie dzieci, mamy wynieść z takiej bajki? Może taką: czerpcie z własnych doświadczeń. Działajcie. Działając poznacie siebie samych.”