Wycieczka Vb

6 grudnia to jeden z najbardziej wyczekiwanych dni przez wszystkie dzieci. Klasy Va i b postanowiły połączyć przyjemne z pożytecznym i wybrały się tego dnia do Centrum Nauki Experyment w Gdyni.

Uczniowie klasy Va szukali odpowiedzi na pytania:

Czy komórka może się zestresować?

Gdzie zachodzi proces fotosyntezy?

Czy komórki magazynują substancje?

Ta najmniejsza występująca w przyrodzie, zdolna do życia struktura kryje w sobie wiele tajemnic ale nie dla naszych uczniów. Doskonale poradzili sobie ze wszystkimi doświadczeniami i zadaniami, które wykonywali samodzielnie. Dodatkowo pogłębili swoją wiedzę z biologii. Nauka przez aktywne działanie wychodzi uczniom najlepiej !

Uczniowie klasy Vb natomiast szukali odpowiedzi na pytania:

Czym jest symetria?

Jak wyglądają w lustrze różne kształty?

Jak wiele ma wspólnego ze sobą matematyka i łamanie szyfrów?

To był prawdziwy Escape Room podczas lekcji. Uczniowie sprawdzali, czy byliby dobrymi detektywami! Musieli bardzo wysilić swoje szare komórek, rozwinąć abstrakcyjne myślenie i zdolności dedukcji, aby otworzyć kilka walizek, skrzynek, szafek zamkniętych na kłódki.

Dodatkową atrakcją było zwiedzanie bardzo ciekawej wystawy stałej.Bawiliśmy się świetnie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.