Wycieczka klasy Ib oraz IIb na Kaszuby

Wycieczka klas IIB oraz Ib do Muzeum Kolejnictwa, Muzeum Akordeonu oraz Muzeum Ziemi Kościerskiej. W czwartek 27 kwietnia klasy Ib oraz IIB w ramach Edukacji Regionalnej wyruszyły na wycieczkę do Kościerzyny. Celem wycieczki, była wizyta w Muzeum Kolejnictwa, Muzeum Akordeonu oraz Muzeum Ziemi Kościerskiej. W Muzeum Kolejnictwa zapoznaliśmy się z zabytkowymi eksponatami dawnych stalowych kolosów pędzących niegdyś po naszych torach. Obejrzeliśmy ruchome makiety, przedstawiające stację kolejową Kościerzyna, oraz kolej magnetyczną.

W Muzeum Akordeonu zapoznaliśmy się z kolekcją unikatowych akordeonów. Kolekcja akordeonów, znajdująca się w Muzeum jest efektem pasji poszukiwawczej i kolekcjonerskiej akordeonisty Pawła Nowaka, tworzącego swój zbiór od 1999 roku. W Muzeum Ziemi Kościerskiej im dra Jerzego Knyby w Kościerzynie obejrzeliśmy stałą ekspozycję muzealną poświęconą głównie tematyce historii miasta i ziemi kościerskiej. Przybliżono nam postaci zasłużonych kaszubskich działaczy, pisarzy, malarzy oraz ich twórczość.

 

UDOGODNIENIA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH