Opiekunowie: Pani Marta, Pani Ewelina, Pani Hania i Pani Dominika
Cele i sposoby działania

• Celem Szkolnego Koła Wolontariatu jest zaangażowanie ludzi młodych do świadomej, dobrowolnej i nieodpłatnej pomocy innym oraz zapoznanie z ideą wolontariatu.
  • Rozwijanie wśród dzieci i młodzieży postawy zaangażowania na rzecz potrzebujących, pomocy, otwartości, wrażliwości na potrzeby innych, życzliwości i bezinteresowności.
  • Wspieranie ciekawych inicjatyw uczniowskich.
  • Promocja idei wolontariatu w szkole.
  • Kształtowanie umiejętności działania w zespole.Angażowanie uczniów do działań w wolontariacie odbywa się poprzez:

a) organizowanie akcji charytatywnych na terenie szkoły, np. zbiórek rzeczy dla potrzebujących, organizowanie kiermaszów lub imprez integracyjnych;
    b) przygotowywanie świątecznych paczek dla potrzebujących dzieci;
    c) wspomaganie i organizację imprez o charakterze kulturalnym i integracyjnym dla podopiecznych placówek współpracujących ze szkołą, funkcjonujących w środowisku lokalnym;

d) udział w akcjach ogólnopolskich, propagujących ideę wolontariatu;
    e) udzielanie pomocy koleżeńskiej uczniom z problemami w nauce;
    f) innych akcjach wynikających z bieżących potrzeb środowiska lokalnego.