Wojewódzki Konkurs Czytelniczy w języku angielskim

Wojewódzki Konkurs Czytelniczy w języku angielskim
dla uczniów klas 2-8 szkół podstawowych
„Reading Ignites the Imagination”
objęty patronatem honorowym Uniwersytetu Gdańskiego.

 

Konkurs czytelniczy został stworzony przez nauczycielki języka angielskiego Szkoły Podstawowej CET w Kowalach. Jego głównym założeniem jest promowanie nauki języka angielskiego, zachęcenie uczniów do czytania książek w języku obcym, rozwijanie i doskonalenie kompetencji językowych, rozbudzanie ciekawości poznawczej oraz kreatywności.
W bieżącym roku szkolnym konkurs rozszerzony został o projekt eTwinning, co pozwoli uczniom na rozwijanie swoich talentów literackich i artystycznych. Uczestnicy projektu będą mogli stworzyć własną ilustrację do książki, portret wybranego bohatera, napisać autorskie zakończenie, scenariusz sztuki opartej na wybranej książce, wiersz lub poemat. Prace oceniane zostaną przez niezależne jury (pracownicy Teatru Szekspirowskiego, przedstawiciele wydawnictw anglojęzycznych, przedstawiciele Uniwersytetu Gdańskiego oraz Ambasadorzy eTwinning).
Serdecznie zapraszamy do udziału,
Angliści Szkoły Podstawowej CET w Kowalach.

Sponsorzy konkursu:

Helios, Polanglo, Macmillan, MM-publications, Oxford, Szkoła Języków Obcych- ProfiLingua, Gdański Teatr Szekspirowski, TakCzytam.

UDOGODNIENIA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH