Teatr w szkole

Dnia 7 października 2019 r. do Szkoły Podstawowej CET w Kowalach przyjechali aktorzy z Teatru Maska w Krakowie. Klasom 1-3 zaprezentowali spektakl pt. : “Na Misiowych Urodzinach, najważniejsza jest rodzina”, a klasom 4-8: “Czy mam prawo do…”.
Przedstawienie dla klas 1-3 opowiadało o tym, że miś zaprosił na swoje urodziny całą rodzinę. Niestety wszyscy wymyślali dziwne historie, by tylko nie przybyć na przyjęcie. Dla klas 4-8 aktorzy przygotowali spektakl, w którym zaprezentowali prawa ucznia. Bohaterowie ukazali problem biorąc pod uwagę życie nastolatki, Oli, która na portalach społecznościowych udostępniła zdjęcia z pamiętnika Marioli (koleżanki Oli), oraz kłamstwa na temat Marka (przyjaciela Oli oraz chłopaka Marioli). Morał tej historii jest następujący: “Naszym obowiązkiem jest dochowanie tajemnicy, którą ktoś nam przekazuje w zaufaniu”.
– klasa 8A.

UDOGODNIENIA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH