Szkoła językowa czy korepetycje?

Jako rodzic, zawsze zastanawiasz się co dla Twojego dziecka będzie najlepsze. W obecnych czasach, umiejętność posługiwania się językiem angielskim, jest bardzo przydatną umiejętnością, przede wszystkim to doskonały start w przyszłość dla naszego dziecka. Jednak nauka, zajmuje sporo czasu i zaangażowania, lepiej pomoże w tym szkoła językowa czy może prywatne korepetycje?

 

Prywatne korepetycje

Kiedy zdecydujemy się wysłać nasze dziecko na prywatne korepetycje, możemy mieć pewność, że zostanie indywidualnie potraktowane i cała uwaga zostanie mu poświęcona. W wyniku czego, powinniśmy szybko zauważyć efekty nauki. Jednak, jeśli już podejmiemy decyzję o korepetycjach, musimy się najpierw zastanowić – co tak naprawdę jest najważniejsze w nauce języka? Bezpośredni kontakt naszego dziecka z nauczycielem? Czy może swobodna nauka języka w grupie? Jeśli zależy nam, na wysokich wynikach w szkole, to zapewne korepetycje będą najlepszym rozwiązaniem. Jednak, w praktyce, nadal może wystąpić blokada przed komunikacją w innym języku, mogą mieć problem z porozumiewaniem się z innymi osobami. Jest to normalne zachowanie, gdy dziecko nie próbuje rozmawiać w obcym języku z większą ilością osób, co jest naturalne, przy nauce w grupie. 

 

Szkoła językowa

Najbardziej powszechną oraz powszechną metodą, jest nauka w szkole językowej. Są one na ogół dostępne, już nie tylko w większych miastach. Często, osoby tam zatrudnione, to osoby dla których nauczany tam język, jest językiem ojczystym. Program nauczania, jest dokładnie dostosowany do poziomu grupy, które nie są liczne. Przy nauce w grupie, blokada językowa nie będzie tak dużym problemem. Nauka w grupie, może okazać się metodą dość stresującą, ponieważ dzieci wyrzucane są na głęboką wodę, muszą same zmierzyć się z ewentualnymi popełnianymi błędami, gdzie na prywatnych lekcjach, nauczyciel je na bieżąco koryguje, jednak szkoła bardzo dobrze uczy swobodnej komunikacji.

Na rynku, obecnie można znaleźć wiele szkół językowych, jedną z nich jest szkoła językowa Kowale. W szkole, praktykowane jest nowoczesne oraz twórcze podejście do nauki języka, realizowane są autorskie programy nauczania oraz indywidualne wspieranie każdego dziecka. 

Dodaj swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOGODNIENIA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH