Rozpoczęcie roku w Szkole Podstawowej CET

Z radością zapraszamy uczniów Szkoły Podstawowej CET na jedyne w swoim rodzaju rozpoczęcie roku szkolnego! Uczniowie będą mieli okazję zobaczyć szkołę z zupełnie innej strony i jednocześnie w radosny i przyjazny sposób wkroczyć w nowy rok szkolny. Tego dnia sale lekcyjne i boiska zamienią się w miejsce zabawy i przygody. Podczas zajęć uczniowie w swoich klasach wraz z wychowawcami będą przemieszczać się pomiędzy punktami i wykonywać wspólnie różnego rodzaju zadania: sprawnościowe, integracyjne, artystyczne. Wszystkie zabawy będą inspirowane niezwykle barwną i pouczającą książką „Baśniobór”, której autorem jest Brandon Mull. Tego dnia szkoła stanie się dla dzieci Baśnioborem – miejscem niecodziennej przygody!

 

Plan dnia

Godzina Rodzaj zajęć Osoby odpowiedzialne
7.00–8.45 świetlica nauczyciele
8.45–9.00 spotkanie uczniów z wychowawcą wychowawcy
9.00–12.00 pierwszy etap przygód nauczyciele i magiczni animatorzy
12.00–13.30 przerwa obiadowa nauczyciele i wychowawcy
13.30–16.30 drugi etap przygód nauczyciele i magiczni animatorzy
16.30–17.30 świetlica nauczyciele
 

Zadania przygotowane dla dzieci

 • Pracuj i buduj – działania pracowitych skrzatów. Niezbędna będzie współpraca całej grupy.
 • Mecz satyrów – satyr, czyli pół człowiek i pół kozioł, jest istotą psotną, pomysłową, dlatego też mecz będzie nietypowy.
 • Zakręć się – konkurencja psotnych satyrów.
 • Nasi sąsiedzi – Baśniobór, przyjazne miejsce wszelkim stworzeniom.
 • Spotkanie z rycerzem.
 • Zwiad – Baśniobór to miejsce skrywające wiele tajemnic, czas je odkryć.
 • Hymn Baśnioboru – przygotowanie piosenki lub układ choreograficznego, który następnie wykorzystacie podczas prezentacji waszej klasy.
 • Skrzacie robótki – skrzaty z Baśnioboru to wspaniali rzemieślnicy, uwielbiają tworzyć i naprawiać rozmaite rzeczy.
 • Rycerze Baśnioboru – turniej rycerski.
 • Turniej Sorensona – mądry strażnik Baśnioboru przygotował tor pełen przeszkód, który trzeba pokonać, aby dowieść swojej sprawności. W trakcie konkurencji natraficie m.in. na sieć pajęczą, przerwany most czy pale skalnego Trolla.
 

Po pierwszym etapie przgód zapraszamy uczniów na obiad. Przerwy przed obiadem i po obiedzie dzieci wykorzystają na zabawę i czas z wychowawcą. Następnie rozpoczyna sie drugi etap przygód. Całość wieńczą prezentacje przygotowane przez uczniów: Hymn Baśnioboru i skrzacie robótki.

 

Uwaga

 • Program na 1 września 2016 r. ma charakter ramowy i może ulec zmianie.
 • Należy być przygotowanym na zmienną pogodę oraz na zajęcia w terenie.
 • Uczniowie tego dnia przychodzą w szkolnych strojach codziennych lub strojach sportowych.
 • 2 wrzesnia 2016 r. wszystkch uczniów zapraszamy w galowych strojach szkolnych na uroczyste spotkanie z nauczycielami i dyrekcją Szkoły Podstawowej CET zgodnie z przekazanym przez wychowawców planem dnia.
UDOGODNIENIA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH