ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

 

4 września 2017

 

Rok szkolny rozpoczniemy 4 września 2017 roku krótkim uroczystym apelem o godz. 9:00. Po apelu zaprosimy wszystkich uczniów do zabawy integracyjnej pod hasłem “Podróż do Skandii”. Tym razem zabierzemy wszystkich w pełną przygód podróż po kraju Skandian, bohaterów powieści Johna Flanagana “Drużyna”. Skandia przywodzi na myśl państwa dalekiej północy, gdzie królowali dzielni wikingowie. Dzieci z każdej klasy wejdą w rolę drużyny wikingów, która pod wodzą swojego skirla będzie musiała zaliczyć szereg zadań by udowodnić swoją sprawność. Na młodych skandian czekają takie atrakcje, jak: turniej walk skandyjskich, spotkanie z wojem, test sprawności prowadzony przez instruktorów parkour, nauka strzelania z łuku i kuszy, taniec skandian, hymn wikingów, malowanie totemu, próba utrzymania równowagi na wielkich “cyrklach”, festiwal kolorów.
Harmonogram dnia:
9:00 – uroczyste powitanie klas 4-6
9:15 – przejście do sal, zmiana strojów
9:30 – początek zajęć integracyjnych klas 4-6
9:30 – uroczyste powitanie klas 1-3
9:45 – przejście do sal, zmiana strojów
10:00 – początek zajęć integracyjnych klas 1-3
11:30 – 14:00 – obiady (zgodnie z harmonogramem) zostaną zamówione dla wszystkich uczniów – prosimy o odwołanie obiadu, jeśli uczeń nie będzie korzystać z posiłku (sms, mail)
15:30 – finał imprezy

 

Klasy 1-3 przebywają na terenie Szkoły Podstawowej CET. Klasy 4-6 przebywają na terenie Stadionu sportowego w Kowalach. Podczas apelu obowiązuje strój galowy. Po apelu zmieniamy stroje na sportowe. Uwaga! Podczas festiwalu kolorów dzieci będą miały okazję obsypać się specjalnymi, bezpiecznymi farbami holi. Są one w całości zmywalne i spieralne. Niemniej jednak dzieci wracające do domu nie będą wzorem czystości. Prosimy wziąć to pod uwagę dobierając strój na ten dzień.

W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych impreza może zostać przeniesiona w całości na teren Szkoły. Świetlica szkolna jest czynna zgodnie z Regulaminem szkoły, w godzinach 7:00 – 17:30.

UDOGODNIENIA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH