Pippi Pończoszanka w CET

Po ponad miesięcznym pobycie w naszej szkole wystawy wydawnictwa „Nasza Księgarnia”- „70 lat Pippi Pończoszanki” i przeprowadzonych lekcjach bibliotecznych na temat twórczości Astrid Lindgren, w grudniu przyszedł czas na konkursy i projekty podsumowujące ową wystawę i działania biblioteki szkolnej.
W „Dniu z Pippi” uczniowie naszej szkoły mogli przebrać się za ulubioną postać z książek Astrid Lindgren. Najciekawsze przebranie zaprezentowała Zuzia Brola z klasy IA, która wcieliła się w postać Pippi, gratulacje dla Oli Mielczarek z klasy III B za zajęcie II miejsca oraz brawa za odwagę dla Jasia Żółtowskiego z klasy IIA .

W konkursie wiedzy o bohaterach literackich stworzonych przez szwedzką pisarkę, kategorii klas I-III pierwsze miejsce zajęła Paulina Grechuta, drugie Natalia Sporek a trzecie- Ania Wydarty .Dziewczynki są uczennicami klasy III b.

W kategorii klas IV- VI najlepiej zaprezentowali się kolejno: Maciej Mizerski, Maks Wenskowski i Ala
Mazurek – uczniowie klasy IV a.

W ramach projektu „Przygoda z Astrid” klasa IIIa pod okiem pani Ewy Żyły przygotowała piękne prace plastyczne, które można oglądać w szkolnej bibliotece.

Serdeczne gratulacje!

To na pewno nie koniec spotkań z Astrid Lindgren i jej bohaterami , ponieważ nasza biblioteka szkolna
bierze udział w konkursie na całoroczny projekt edukacyjny „Przygoda z Astrid” organizowany przez wydawnictwo „Zakamarki” i Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu.

UDOGODNIENIA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH