Konkurs wiedzy o bezpieczeństwie PRZECZYTAJ PODSUMOWANIE!

W czwartek 15 października zapraszamy uczniów na konkurs wiedzy o bezpieczeństwie. O godzinie 9.45 na sali gimnastycznej rozpoczną zmagania klasy II i III, natomiast o 11.30 klasy I. Do zobaczenia!

W dniu 15.10. 2015r. został zorganizowany konkurs wiedzy o bezpieczeństwie,,JESTEM BEZPIECZNY . W konkursie uczestniczyli uczniowie w dwóch turach: klasy I, klasy II-III , którzy  zmagali się z zadaniami  wykazując się wiedzą z zakresu: zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, bezpieczeństwa w domu/szkole,  znajomości znaków drogowych oraz udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie klasy IV przygotowali dla młodszych kolegów scenki ukazujące użycie numerów alarmowych w różnych sytuacjach życia codziennego.W ramach realizowanego w naszej szkole konkursu  odbyło się również spotkanie z policjantami z Posterunku Policji w Pruszczu Gdańskim. Celem tego spotkania było przekazanie dzieciom, podstawowych zasad bezpiecznego zachowania się w domu, szkole i na podwórku oraz przestrzegania zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zwrócono szczególna uwagę na znajomość numerów telefonów alarmowych służb ratowniczych oraz noszenie znaczków odblaskowych dzięki, którym zawsze jesteśmy widoczni na drodze.