Klasy VIII- KOMUNIKAT

Klasy VIII- KOMUNIKAT
Szanowni Państwo,
Serdecznie zapraszamy na Gdańskie Targi Szkół Ponadpodstawowych, które obędą się 1.04.2023 r. w godzinach 10:00- 15:00 na terenie Centrum Wystawienniczo – Kongresowego AMBEREXPO Hala B ul. Żaglowa 11, Gdańsk. Wydarzenie skierowane jest do uczniów i uczennic z klas ósmych oraz ich rodziców / opiekunów. Celem targów jest zapoznanie młodzieży z ofertą gdańskich szkół ponadpodstawowych i wsparcie w dokonaniu wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej.
Swoją ofertę zaprezentuje 15 szkół branżowych i 19 szkół ogólnokształcących. Ponadto w specjalnej strefie będzie można porozmawiać z doradcami zawodowymi i mentorami. W przestrzeniach targów będzie się znajdowało stoisko poświęcone zasadom tegorocznej rekrutacji przygotowane przez przedstawicieli Wydziału Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku. W programie także debata i gala konkursu Pracodawca Przyjazny Gdańskiej Szkole Zawodowej. Podczas wydarzenia będzie można odwiedzić stoisko dotyczące organizacji Igrzysk Europejskich z zawodach – EuroSkills Gdańsk 2023 a także zajrzeć do wnętrza Mobilnego Centrum Edukacyjnego – nowoczesnej przestrzeń dla osób, które interesują się edukacyjnymi programami europejskimi i najnowszymi technologiami.
Młodzież będzie mogła wziąć udział w warsztatach „Zarzadzanie zmianą” prowadzonych przez dr Aleksandrę Aziewicz z Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego. Warsztat dotyczący zarządzania zmianą to interaktywne spotkanie, którego celem jest nauczenie uczestników sposobu postrzegania zmian jako przynoszących nowe możliwości, a także reagowania na zmiany przewidziane i nieprzewidziane.
W naszym życiu zmiany zdarzają się każdego dnia, często obawiamy się zmian jako burzących porządek dnia czy życia. A jednak zmiany są czasem konieczne, jak choćby zmiana szkoły czy miejsca zamieszkania. W świecie, w którym funkcjonujemy, zmiany są coraz szybsze, szczególnie w obszarze technologii wpływającej na nasze życie, tworzenia nowych zawodów czy kompetencji, dlatego ważne jest to, aby nauczyć się reagować na zmiany i dostrzegać ich aspekty pozytywne i wynikające z nich szanse. Na warsztaty obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona. do wyboru są dwa terminy godz. 10:30-12:00 i 13:00-14:30 Link do zapisów
Po dokonaniu zapisów na wskazanego maila przyjdzie informacja potwierdzająca uczestnictwo wraz ze zgodą na udział do pobrania i wypełniania przez rodzica/opiekuna. Zgodę należy przynieść ze sobą na warsztaty.
Zapraszamy
Wydział Rozwoju Społecznego UM w Gdańsku

Dodaj swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOGODNIENIA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH