Jak wyznaczać sobie cele językowe ?

Nauka języka obcego która przynosi efekty, jest możliwa tylko gdy faktycznie chcemy się go nauczyć, a przede wszystkim wiemy po co to robimy. Jeśli chodzi o dzieci, które uczą się języków w szkole i mają to narzucone z góry, nie zawsze mają świadomość tego, po co właściwie potrzebny jest im obcy język i nie do końca robią to z własnej potrzeby. W przypadku osób dorosłych, wygląda to nieco inaczej. Zazwyczaj uczą się języka obcego, nie dlatego że ktoś im każe, a ze swojej własnej potrzeby, w jakimś konkretnym celu. Ale właściwie jak wyznaczać sobie konkretne cele tak, aby nauka języka nie była tylko i wyłącznie przyjemnością ale i przynosiła oczekiwane efekty?

 

Czym właściwie są cele językowe?

 

Celami językowymi, możemy określić efekty, naszych zaplanowanych działań. Jeśli chcemy, aby nasza nauka języka obcego była efektywna, ważne jest abyśmy wyznaczali sobie cele, do których będziemy dążyć. W szkołach językowych, przykłada się duży nacisk na to, aby kursanci mieli wyznaczone cele i do nich dążyli. Jakie właściwie to mogą być cele? Np. kurs języka angielskiego, pomoże w zdobyciu awansu. Cele, nie powinny być bardzo ogólne. Nie wystarczy po prostu chcieć znać jakiś język, tego chce prawie każdy. Ważne jest, aby mieć indywidualny cel, coś co będziemy w stanie zrealizować dzięki nauce języka obcego.

 

Jak się zmotywować do nauki języków obcych?

 

Wszystkie osoby, które godzinami przesiadują nad podręcznikami do nauki danego języka, ale właściwie nie do końca wiedzą po co to robią, często osiągają znacznie gorsze efekty niż wszyscy ci, którzy zdecydowanie poświęcają temu mniej czasu, ale robią to z zaangażowaniem i pasją. 

 

Jak to zrobić, aby się zmotywować do nauki języka obcego? Właśnie przez wyznaczanie sobie celów językowych. Pewnego rodzaju motywacją, jest uczęszczanie na zajęcia w grupie i chęć utrzymania jednakowego poziomu z pozostałymi osobami z grupy. Często w nauce, bardzo przydatna jest szkoła językowa. Prywatna Szkoła Gdańsk – daje nam możliwości, nauki języka w grupie. Motywujące może być również to, że płacimy za zajęcia, na które uczęszczamy. Podsumowując, to właśnie najbardziej konkretne oraz sprecyzowane cele, potrafią nas zmotywować do nauki języka obcego.

 

W jaki sposób, wyznaczać sobie cele?

 

Aby nauka, sprawiała nam radość, konieczne jest abyśmy mieli w tym swój cel. Cel językowy, powinien być faktycznie tym, do czego dążymy. Musimy pamiętać, że musi być on realistyczny, powinien być możliwy do zrealizowania, tak byśmy mogli śledzić jego postępy oraz kierunek, w którym podążamy aby go osiągnąć.

Dodaj swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOGODNIENIA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH