Dzień Bezpiecznego Internetu

W dniu 16.05.2018 nasza szkoła miała przyjemność gościć rzecznika prasowego Komendy Miejskiej Policji w Pruszczu Gdańskim, Pana Jakuba Radziwilskiego.

Pan Jakub przeprowadził w klasie 5A, 5B i 6 wykłady na temat zasad bezpiecznego korzystania z Internetu przez dzieci oraz zagrożeń jakie są z tym związane.

Poruszone zostały kwestie wyłudzania danych osobowych, złudzenia anonimowości w sieci, hejtu internetowego, podszywania się pod inne osoby,

kontaktów z osobami nieznajomymi, paserstwa i oszustw na portalach aukcyjnych, praw autorskich dotyczących pobieranych plików i programów

oraz możliwości gdy dziecko świadomie lub nie może wejść w konflikt z prawem.

Mamy nadzieję, że wiedza, którą zdobyli nasi uczniowie pozwoli im bezpiecznie i rozsądnie korzystać z dobrodziejstw Internetu.