Drodzy Państwo!

Napływające informacje ze świata wstrząsnęły nami wszystkimi. Obudziliśmy się w nieco innej rzeczywistości, chociaż konflikty zbrojne dzieją się na świecie codziennie. Jesteśmy zalewani gąszczem informacji z mediów społecznościowych, telewizji czy radia. Te informacje nie omijają również naszych dzieci. Sytuacja wojny w Ukrainie może być dla nas i naszych dzieci szczególnie trudna, ponieważ dotyczy naszych sąsiadów – geograficznie, społecznie i kulturowo.
Wyselekcjonowałam dla Państwa wartościowe artykuły, w których zawarte są informacje jak rozmawiać z dziećmi w tym trudnym czasie. Nie są to absolutnie uniwersalne zasady dla każdego – to Wy znacie najlepiej swoje dzieci i wiecie ile informacji możecie im przekazać. Bądźcie uważni na wszelkie przejawy lęku, niepokoju i trudnych emocji.
Jeśli obserwujecie Państwo znaczący wzrost poziomu lęku, zadbajcie też o siebie. Dzieci znakomicie współodczuwają emocje które są wyczuwalne w domach. Regulujcie/ograniczajcie informacje, które do was napływają. Nie chodzi o to by zaprzeczać istnieniu konfliktu i nie brać pod uwagę zagrożeń z nim związanych, ale by nie zwiększać poczucia zagrożenia. Ogromnie ważne jest wzajemne nie nakręcanie spirali paniki.
Będę w szkole w poniedziałek dostępna dla dzieci. Do uczniów klas młodszych postaram się wejść sama aby chwilę porozmawiać. Uczniów klas starszych jak zawsze zachęcam do odwiedzania mnie.
Pozdrawiam,
Psycholog Szkolny

Dodaj swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOGODNIENIA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH