Ciekawe zajęcia w sierpniu

Tydzień 1 (1-2 sierpień) – Bezpieczni w przedszkolu.

Bezpieczeństwo przede wszystkim !!! Podczas tego tygodnia dzieci poprzez różnorodne zabawy, bajki terapeutyczne oraz pogadanki będą poznawały zasady bezpieczeństwa obowiązujące w przedszkolu.

Tydzień 2 ( 5-9 sierpień) – Palcem po mapie – nasze podróże małe i duże.

Po przerwie wakacyjnej dzieci będą mogły opowiedzieć o swoich wakacyjnych podróżach i przygodach, pokazać pamiątki. Będzie to  dla nich okazja, aby poznać ciekawe miejsca w Polsce i na całym świecie.

W sierpniu dzieci będą uczestniczyły w różnorodnych działaniach związanych z obcowaniem z różnymi dziedzinami sztuki.

Sztuka pomaga dzieciom w rozwoju wrażliwości, pobudza fantazję i wyobraźnię. Małe dziecko żywo reaguje na bodźce estetyczne. Cieszą je barwy, kształty, dźwięki, ruch. Doznaje wielu emocji obcując z codziennym otoczeniem, przyrodą. Łatwo poddaje się również oddziaływaniu sztuki –  jako widz i słuchacz oraz gdy sam odtwarza utwory artystyczne, śpiewa piosenki, mówi wiersze, tańczy itp.

Tydzień 3 ( 12-16 sierpień) – Książka moim przyjacielem – bajki, wiersze i baśnie, czyli literatura dla przedszkolaka.

Tydzień 4 (19 – 23 sierpień) – Sztuki piękne – rysunek, obraz, grafika, rzeźba.

Tydzień 5 (26 – 30 sierpień) – W krainie dźwięków.