BOŻE NARODZENIE i NOWY ROK DOOKOŁA ŚWIATA

Boże Narodzenie i Nowy Rok odgrywają bardzo ważną rolę w polskiej kulturze. Dzieci z całej Polski piszą listy do św. Mikołaja, stawiają koło łóżka wypastowane buty 6 grudnia. 24 grudnia wypatrują pierwszej gwiazdki, aby z rodziną zasiąść do wigilijnej wieczerzy.  To czas wyczekiwany przez wszystkich, dzieci i dorosłych.

Czy podobnie dzieje się na w innych krajach, na innych kontynentach i w innych religiach? Czy obchodzi się je w grudniu? Jakie są tradycje związane z tymi świętami?

Na te pytania spróbujemy sobie odpowiedzieć podczas tegorocznego DNŚ. W dniach 19 i 20 grudnia odbędziemy więc świąteczną podróż po Hiszpanii, Norwegii, Szwecji, Czechach, Chinach, Japonii, Meksyku, Brazylii i Stanach Zjednoczonych.

UDOGODNIENIA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH