Bezstresowa szkoła Gdańsk Kowale – jak wygląda nauka w CET?

Szkoła podstawowa CET to miejsce stworzone z myślą o bezpieczeństwie i wszechstronnym rozwoju uczniów zgodnie z podstawą programową oraz indywidualnymi predyspozycjami każdego dziecka.

Niezwykle dużą uwagę poświęca się inspirowaniu i zachęcaniu do rozwoju osobistych talentów i zainteresowań, a także wsparciu w poszukiwaniu własnej ścieżki edukacyjnej. Każdy uczeń jest tutaj osobną jednostką, mającą inne potrzeby i umiejętności.

Celem doświadczonej kadry nauczycielskiej jest wydobywanie pasji, wspieranie kreatywności i wzmacnianie zdolności komunikacyjnych. Dzięki temu dzieci uczą się we własnym tempie i w kierunku, w którym czują się najlepiej.

Bezstresowa szkoła? Szacunek i tolerancja

Misją szkoły podstawowej CET jest wychowywanie uczniów w duchu tolerancji, a także kształtowanie ich postawy wobec świata oraz szacunku dla każdego człowieka.

Placówka stwarza otoczenie sprzyjające rozwojowi kreatywności, wrażliwości, empatii i komunikacji interpersonalnej. Nie ma tutaj miejsca na przemoc czy negatywne emocje.

Nikt nie pozostaje anonimowy – każdy uczeń jest kimś i znajduje tu przestrzeń dla siebie. CET to bezpieczna i przyjazna przystań dla każdego dziecka.

 

Pomoc w problemach

Każdy człowiek, bez względu na wiek, zmaga się z różnego rodzaju problemami. Uczniowie CET w razie potrzeby w dowolnym momencie mogą skorzystać z opieki specjalistycznej, czyli wsparcia doświadczonych pedagogów i psychologów.

Do dyspozycji pozostają również logopedzi. Uczniowie mogą uczęszczać na terapię indywidualną lub grupową. Aby kompleksowo wesprzeć ucznia prowadzone są konsultacje dla rodziców. Co więcej, w młodszych klasach szkoła organizuje warsztaty psychologiczne, zaś w klasach starszych – psychoedukację.

 

Wyjątkowa organizacja edukacji

Szkoła podstawowa CET słynie ze swojego niestandardowego, przyjaznego i pełnego szacunku podejścia do dzieci. Stanowi miejsce, w którym edukacja przebiega w komfortowym tempie. Aby móc rozwijać indywidualne zdolności uczniów zajęcia odbywają się z podziałem na grupy na lekcjach języków obcych, informatyki i matematyki, a sale i pracownie przedmiotowe są bogato wyposażone. Za przekazywanie wiedzy odpowiadają doświadczeni, pełni pasji nauczyciele.

Aby maksymalnie wyeliminować stres, szkoła zrezygnowała z tradycyjnych dzwonków oznajmiających przerwę i początek lekcji, zaś w trakcie przerw ze szkolnego radiowęzła płynie muzyka. Pomysłowym i nowoczesnym krokiem jest wprowadzenie godzinnej przerwy regeneracyjnej w klasach 1-3.

Dodatkowo uczniowie mogą korzystać z szerokiej oferty zajęć pozalekcyjnych oraz spędzać czas w świetlicy. Każdy rodzic, powierzając dziecko nauczycielom i opiekunom CET, może być spokojny o jego rozwój i samopoczucie.

Dodaj swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOGODNIENIA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH