Zaproszenie do kącika czytelniczego CET

Drodzy Rodzice,  16 października o godzinie 16:30, zapraszamy Państwa na wspólne czytanie niezwykłej książki Iwony Chmielewskiej ……. „Pamiętnik Blumki”. Porozmawiamy o Januszu Korczaku i prawach dziecka oraz wspólnie wykonamy stronę tytułową pamiętnika. Chęć udziału w tym niezwykłym wydarzeniu prosimy zgłaszać u wychowawców do dnia 13.X.2015r.

Wszystko wydarzyło się w  Warszawie  przy ulicy  Krochmalnej 92. Niegdyś żyła tu Blumka, doktor Korczak, pani Stefa i dwieście dzieci, a wśród nich: Zygmuś, który podarował życie srebrnej rybie, Reginka, której opowieści potrafiły oświetlić najmroczniejszą noc, Pola, która wyhodowała w swoim uchu groszek, Chaimek, którego mrówki zaprowadziły przed sąd, Kocyk, który tak pięknie pomagał, nosząc węgiel w emaliowanym nocniku i myszka, dla której okruszki spadały prosto z nieba.

Blumka wszystko to zapisywała w swoim pamiętniku, a gdy brakło jej słów, dopełniała rysunkiem.
Do dnia, gdy wybuchła wojna…

Jej pamiętnik nie jest gruby, ale czasem z grubej książki – tak przynajmniej twierdził Pan Doktor – “nic się człowiek nie dowie nowego, a z cienkiej książki dużo”.

Z “Pamiętnika Blumki” czytelnik dowie się nie tylko o życiu w Domu Sierot, ale i o przesłaniu Starego Doktora. O tym, jak kochać dziecko. Iwona Chmielewska prowadzi nas przez ten świat, stąpając delikatnie na palcach.
A wszystko po to, aby nie spłoszyć tego, co kryje się w drobnych gestach codzienności.
W słowie i obrazie artystka ta łączy fakty z fikcją, aby użyczyć twarzy dzieciom, których tragiczny los upamiętnia dziś szereg liter wyryty w granicie.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy!

UDOGODNIENIA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH